Dom Św. Mikołaja Cudotwórcy

Слава Иисусу Христу !

Dobrze znacie naszą przepiękną, sosnowiecką cerkiew. Poprzednie pokolenia i my ciężko pracowały by ją utrzymać, by piękniała, by była miejscem gdzie możemy pomodlić się i odnaleźć Boga.

Nasza sosnowiecka Cerkiew jest jedyną świątynią Prawosławną w regionie. Nasza parafia jest niewielka, do Cerkwi przychodzi trochę emigrantów ze Wschodu, ale oni bardzo często sami zwracają się do nas z prośbą o pomoc.

Pomimo bieżących obciążeń i opłat, w zeszłym roku rozpoczęliśmy prace remontowe budynku cerkiewnego przy ul. Kilińskiego 39. Powstaje tutaj Prawosławny Dom Św. Mikołaja Cudotwórcy. Budynek będzie służył parafii, będą tu prowadzone lekcje religii, spotkania parafialne, spotkania seniorów, wykłady o Prawosławiu, będzie tu ćwiczył chór cerkiewny, będzie mieć miejsce kancelaria parafialna. Chcemy by było to miejsce w którym rozwija się wiedza o Prawosławiu i Prawosławna duchowość.

Pomysł pobłogosławił nasz biskup – Jego Ekscelencja Atanazy oraz wsparł zwierzchnik Cerkwi w Polsce - Metropolita Sawa.

Pierwsze prace remontowe trwały już w zeszłym roku i są kontynuowane w obecnym.

Kolejnym etapem prac jest przygotowanie dużej Sali Spotkań dla parafian. Koszty materiałów i robocizny bardzo wzrosły, dlatego serdecznie proszę Was o wsparcie finansowe dla tego remontu. Niestety koszty prac przerastają nasze oczekiwania i nasze możliwości finansowe.

Dlatego zwracam się z prośba do wszystkich parafian, a także sympatyków naszej świątyni, niezależnie od konfesji o wsparcie. Wierzę, że razem jesteśmy w stanie pokonać trudności i pozostawić po sobie trwały ślad, ten duchowy ślad.

Nr konta: PKO O/Sosnowiec
73 1020 2498 0000 8202 0160 2713
(z dopiskiem na DOM ŚW. MIKOŁAJA)

Zapewniam o modlitwie za wszystkie osoby nas wspierające,
Proboszcz - ks. Mikołaj